Переривання вагітності дуже делікатна тема, до якої необхідно підходити дбайливо при діалозі з пацієнткою. Не завжди рішення перервати вагітність дається легко. Як зірвати ранню вагітність таблетками та іншими домашніми способами розповідають тут https://dai.kiev.ua/yak-zirvati-rannyu-vagitnist-tabletkami-ta-inshimi-domashnimi-sposobami/.
У сучасній медицині терміни, в які можна перервати вагітність, такі:
- До 12 тижнів: за бажанням жінки.
- До 22 тижнів: якщо вагітна фізіологічно незріла і їй немає 15-ти років, якщо вагітність настала внаслідок насильства.
- На будь-якому терміні за медичними показаннями. Вирішується консиліум лікарів.
Для переривання вагітності залежно від терміну також є різні методи:
- Медикаментозно – до 9 тижнів вагітності.
- Вакуум-аспірація до 12 тижнів вагітності.
- Хірургічний аборт. У сучасних протоколах його немає, він не рекомендується до виконання.
Медикаментозне переривання вагітності також зветься «оксамитовий аборт» завдяки його атравматичності по відношенню до жінки та порівняно з аналогами. Проводиться процедура у три етапи:
- 1 етап – прийом таблетки міфепрістону;
- 2 етап – через день після прийому міфепристону; прийом таблеток мізопростолу;
- контрольний прийом через 10-14 днів контролю ефективності процедури.
На контрольному прийомі для діагностики успішного завершення процедури використовують ультразвукові методи та контроль за рівнем ХГЛ в організмі. Цей візит необхідний для того, щоб переконатися, що процедура пройшла за планом та успішно.
Ультразвукові методи не завжди дають повну інформацію про результати, оскільки бувають ситуації гіпердіагностики неповного аборту або невдалих наслідків переривання вагітності.
Для повної картини стану жінки потрібне визначення ХГЛ, який при успішному перериванні вагітності до 10-14 днів становить менше 1000 од.
Саме таку чутливість має унікальний французький тест на переривання вагітності Чек4 (Check4). Індикація аналогічна тій, що використовується у тестах на вагітність – одна смуга – вагітність перервана, дві смуги – вагітність триває.